Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Alletiders udflugt: Populært Skovtårn udenfor København nomineret til særpris

Foto: Camp Adventure Facebook
Foto: Camp Adventure Facebook

Mange københavnere har allerede taget turen til Rønnede, men har du ikke været der – så er der lige kommet en ekstra god grund.

Det flotte Skovtårn hos Camp Adventure er nemlig blevet nomineret til arkitekturens Oscar.

Foto Camp Adventure Facebook

Prestigefyldt arkitekturpris

Det går ikke stille for sig i disse dage hos Camp Adventure.

Det er nemlig lige blevet offentliggjort, at Skovtårnet og EFFEKT er blevet nomineret til den prestigefyldte arkitekturpris, Mies van der Rohe Award, som uddeles hvert andet år.

“For os er det en appelsin i turbanen.

Vi er meget stolte af Skovtårnet, og det har vi været lige siden den første åbningsdag, men derfor er det selvfølgelig dejligt også at blive anerkendt med denne nominering,” fortæller Camp Adventure selv på Facebook.

Det flotte Skovtårn i Rønnede er desværre lukket indtil d. 28. februar 2021, men så snart det genåbner kan vi stærkt anbefale en lille udflugt ud af byen.

Bange for at misse nyt om Kbh? Meld dig til MigOgKbhs nyhedsbrev. Kommer hver fredag. Vi lover, det er godt.
Altid nyheder på MigOgKbh Facebook. Lækre billeder på vores Instagram

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.