Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Gin & Tonic Smagning – Teglværket

21. november 2020
Kl. 19:00 - 22:00
124667683_1279636109063617_4985773995656275310_n

Mød den lokale gin-producent Martin Nygaard, der står bag succesen OriGinCph – vakuumdestilleret øko-gin fra København i absolut verdensklasse!

Og mød Københavns helt egen Bad Boy Jens Lund, der giver en indføring i, hvordan man nemt kan peppe sin ginoplevelse op, fx ved at lave to af tidens mest populære cocktails Espresso Martini og Negroni. Selvfølgelig på base af god dansk gin og Jens’ egne produkter ‘Bad Boy Coffee Liquor’ og ‘Bad Mouth Vermouth’.

Smag også danske gin fra Trolden, Herbie og det helt nye brand Local Spirits Distilled samt fire forskellige tonics fra danske Oh Deer Tonic.

På aftenen vil det endvidere være muligt at købe de smagte gins og tonics samt kaffelikør og vermouth med hjem til en fordelagtig pris!

 

 

Finder sted: København SV

Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.