Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Winemakers Dinner: Eksklusiv Bourgogne-producent gæster Restaurant & Vinbar Bibendum

1. maj 2025
Kl. 19:00 - 21:00
14_Winemakers-Dinner-Fery-Bibendum-1024x559

Direkte fra Bourgogne til Nansensgade – 6 vine og 4-retters menu i skøn harmoni. Oplev en intim aften på Restaurant Bibendum med Loïc Corneau fra det passionerede familiedomæne Jean Fery & Fils med dybe rødder i Bourgogne. Loïc guider os igennem seks vine fra den mytiske vinregion, og den står på bl.a. Meursault og Corton Grand Cru. Oui Merci!

Vi smager følgende 6 vine (3 hvide + 3 røde):

  • Hautes Côtes de Beaune Blanc
  • Savigny-les-Beaune “Ez Connardises” Blanc
  • Meursault Blanc
  • Hautes Côtes de Beaune Rouge
  • Savigny-les-Beaune “Sous la Cabotte” Rouge
  • Corton Grand Cru “Les Chumes” Rouge

Foregår på: Bibendum, Nansensgade 45, 1366 København K

 

Finder sted: Indre By

Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.