Kbh Treat: Frit valg på hele menuen hos Avobaren og CRISP til halv pris

I denne uges Kbh Treat står menuen på alt i avocado fra Avobaren på Frederiksberg eller sprøde kyllingeburgere med fritter fra CRISP på Nørrebro.
Find tilbuddet til Avobaren HER og til CRISP lige HER.
Der er begrænsede antal værdibeviser til salg hos begge, så vent ikke for længe med at bestille.

Smukt og velsmagende hos Avobaren
Hos Avobaren på Frederiksberg er menuen præget af avocado.
Ja, du finder faktisk den grønne sag i alle retter.
Alle avocadoer er naturligvis økologiske og den mest bæredygtige version, men Avobaren sender stadig en del af deres overskud til Borneo og Sumatra for at hjælpe med at plante nye træer i regnskoven.
Menuen består af lækre sager som for eksempel Eggs Bennedict, en Avocado Beef Burger eller iskold smoothie med avocado.
Det smager fantastisk, men Avobaren har også gjort meget ud af at tilpasse deres menu som takeaway, hvis du hellere vide nyde den derhjemme.
Henover sommeren er her åbent torsdag-søndag fra kl. 10-18.
Køb et værdibevis til 150 kr. (plus gebyr) LIGE HER og få frit valg på hele menuen (værdi 300 kr.).

Sprøde burgere og fritter hos CRISP
Skal du synde en lille smule – men på den gode måde – så er CRISP stedet for dig.
De laver nemlig sprøde kyllingeburgere, nuggets og fritter midt på hippe Nørrebro.
Dyrevelfærd og klimavenlighed er en væsentlig del af deres DNA, og derfor er deres kylling udelukkende lavet fra 100% fritgående danske høns uden antibiotika og intet tilsat vand.
Nyd menuen i restauranten på Fælledvej eller tag den med som takeaway.
Find det gode tilbud HER, hvor du får frit valg på menuen med et værdibevis til 150 kr. plus gebyr (værdi 300 kr.).
Bange for at misse nyt om Kbh? Meld dig til MigOgKbhs nyhedsbrev. Kommer hver fredag. Vi lover, det er godt.
Altid nyheder på MigOgKbh Facebook. Lækre billeder på vores Instagram