Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Populær butik åbner med 4 dages fest: De første 200 får en gave

BAM-2603-2k
Nu åbner Basic & More en ny butik i københavnsområdet og fejrer det med fire dages fest. Foto: PR

Hvis du elsker gode fund til hjemmet, kan det godt betale sig at sætte kryds i kalenderen.

Torsdag den 13. august åbner en populær bolig- og livsstilsbutik nemlig med intet mindre end fire dages åbningsfest, hvor kunderne bliver budt på store rabatter, goodiebags og chancen for at vinde præmier på et lykkehjul.

Fra torsdag den 13. august og helt frem til og med søndag den 16. august bliver åbningen fejret med 20 procent rabat på hele butikken.

På selve åbningsdagen venter der desuden et lykkehjul med gevinster, og de første 200 kunder får en goodiebag med hjem.

Bag åbningen står Basic & More, som med den nye butik når op på 26 butikker i Danmark.

“Vi oplever, at mange kunder gerne vil have et sted, hvor de både kan finde inspiration, gode priser og noget, de måske ikke vidste, de manglede. Derfor er vi også meget glade for at åbne i et område som Glostrup, hvor vi kommer tæt på både lokale borgere og de mange kunder, der bruger centeret i hverdagen,” siger Jakob Lund, Head of Retail hos Basic & More.

Den nye butik åbner i Glostrup Shoppingcenter, hvor kæden får et bredt sortiment af boligtilbehør, køkkenudstyr, brugskunst, gaveidéer, sæsonvarer og små hverdagsfund.

Ifølge Basic & More er idéen at skabe en butik, hvor kunderne både kan købe det, de mangler, og opdage noget, de ikke vidste, de havde brug for.

“Vi håber, at butikken i Glostrup bliver et sted, kunderne naturligt bruger i hverdagen – både når de mangler noget bestemt, og når de bare har lyst til at gå på opdagelse i sortimentet. Det er netop den kombination af faste varer, sæsonvarer og små fund, der er kernen i Basic & More,” siger Jakob Lund.

Også hos Glostrup Shoppingcenter glæder man sig over den nye tilføjelse.

“Vores mission er at gøre hverdagen lidt nemmere og lidt hyggeligere for vores kunder. Derfor er det vigtigt for os løbende at udvikle butikkernes sammensætning, så den matcher de behov og ønsker, de lokale har. Basic & More er et koncept, der passer rigtig godt ind i den ambition,” siger centerchef Lene Moresco.

Hvad: Basic & More åbner ny butik.

Hvor: Glostrup Shoppingcenter.

Åbning: Torsdag den 13. august klokken 09.00.

Åbningstilbud: Fire dages åbningsfest med 20 procent rabat på hele butikken, lykkehjul på åbningsdagen og goodiebags til de første 200 kunder.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.