Kontakt

Hvem er vi?

MigogKbh er et online nyhedsmedie om København, som gik i luften 1.november 2018.

MigogKbhs mission er at fortælle københavnerne, og dem der rejser hertil, om de spændende nyheder, der rører sig i bylivet.

Vi samler alt det, du skal vide – fra events til musik og spisesteder til Københavns first movers og erhvervslivet.

Derudover elsker vi mad. Vi er madelskere med stort M.

Vi er allerede blevet Københavns største bymedie målt på læsere og sociale medier.

Meld dig til MigOgKbhs nyhedsbrev. Vi lover, det er godt.

Har du en god nyhed?
Ved du noget, vi ikke gør? Eller har du bare en god nyhed, så tøv ikke med at kontakte os.

For generelle henvendelser vedr. indhold til migogkbh.dk,  kontakt venligst: mathilde@migogkbh.dk

Partnerskaber & samarbejde?

Kontakt os gerne for en uforpligtende snak om hvordan vi kan hjælpe dig at få dit budskab igennem til hele København på peter@migogkbh.dk

Citify København

Har du spørgsmål vedr. Citify København, kontakt venligst support@citify.dk

Har du lyst til at være en deal af teamet?

Ansøgninger vedrørende job eller praktikplads sendes til: michael@migogkbh.dk

Team MigogKbh

Mathilde Mågård Hansen

Journalist
mathilde@migogkbh.dk

Rasmus Kramer Schou

Partner / Redaktør
rasmus@migogkbh.dk

 

Peter Sindahl

Partner / Kommerciel Direktør
peter@migogkbh.dk

 

Camilla Lützhøft Stahlschmidt ( Barsel ) 

Content Specialist
camillas@migogkbh.dk

 

Maja Gro Andersen 

Grafisk Studentermedhjælper
maja@migogkbh.dk

 

Ejerkredsen i MigogKbh består af:

Thomas Enevoldsen
Mads Peter Veiby
Gastromand.dk
Rasmus Kramer Schou
Michael Qureshi
Jes Lennert
Peter Sindahl

Min By Media
CVR: 37661538

MigogKbh er en del af Min By Media, der har Aalborg og Odenses største digitale bymedier. De hedder migogaalborg.dk samt migogodense.dk